Tarihçe

Taysan Tarım Keşan Kurumsal Tarihçe1930'lu yıllarda başlayan ticari gelişimimiz, 1935 yılında Enez'in Büyükevren köyünde un değirmenciliği ile devam etmiştir.

1974 yılında un fabrikasına dönüşümümüzün ardından 1987 yılında, Keşan'da ikinci bir un fabrikası ve onu takiben 1989 yılında çeltik fabrikası ile devam etmiştir. Yatırımlarımızın devamında gelen talep ve bu talbi karşılamak amacıyla 1994 yılında Özevren yem fabrikamızı kurduk.

Şirketin diğer ortakları ile ayrılmamızın ardından 1996 yılından itibaren yem ve çeltik fabrikaları ile ticari hayatına devam eden Özevren Yem Sanayii teknolojik yatırımlara devam ederek, kaliteden ödün vermeden, ileri teknoloji ile üretim kalitesini arttırmıştır.

2004 yılında yeni yatırımlarına ara vermeden devam eden Özevren, Taysan Tarım Ltd. Şti.'ni kurarak bu alanda da yatırımlarına devam etmiştir. Taysan tarım bünyesine Pirelli, Ege Gübre, Toros Gübre, Rekor Gelişim, Timagro, Limagrain bayiliklerini katarak 2005 yılında 10000 ton kapasiteli yatay ve dikey depolar yaparak sertifikalı tohum üretimi tesisini kurmuştur.

Keşan ve çevresinde, yaklaşık 2000 dekar alanda buğday, arpa, tritikale, çeltik tohumu çeşitleri üretmeye devam etmektedir.

 

"Taysan Tarım ve Tohumculuk bir Özevren Yem Kuruluşudur."